Merdiven imalatı
Buradasınız: Anasayfa / Merdiven imalatı
Merdiven imalatı

Ahşap Merdivenler ,

"insanlar ve doğa arasında mükemmel bağlatı, ahşap merdiven."

Ahşap merdivenler her geçen gün dubleks yada triplex evlerde daha fazla kullanılmaktadır. Genellikle daha ağır, daha az etkili ve genişletilmesi daha zor olduğu düşünülen önceki beton konstrüksiyonun yerini alırlar.

Ahşap merdivenler çoğunlukla kayın, boyanmış kayın, meşe, akçaağaç veya çam olmak üzere yüksek kaliteli ahşaptan yapılmıştır. Bazen maun, iroko veya ceviz gibi daha egzotik malzemeler kullanılır.

"Kullandığımız Ağaç çeşitlerine buraya tıklayarak bakabilirsiniz."

Her tür ahşap merdiven, iç mekanın şekline ve ekipmanına en uygun şekilde uyarlanmalıdır. Bu nedenle evrensel, en iyi model yoktur. Bununla birlikte, kanıtlanmış bazı standart modellerin çok uyarlanabilir olduğu söylenebilir. En popüler model yanaklı ahşap merdiven modelleridir.

(Ek bir şıklık isteyenler, ahşap merdivenlere, paslanmaz çelik korkuluk yada cam korkuluk uygulatarak ulaşabilir.)

      Geniş merdiven modelleri yelpazemizde herkes kendine uygun bir model mutlaka bulacaktır. Aşağıda merdiven modelleri hakkında bilgiler verilmiştir.

E-Merdiven Banner

Yanaklı Merdivenler

Yanaklı merdivenler nedir ?

Basamaklar, yanak denilen kirişlere bağlanır ve bu kirişler genelde her iki tarafa yerleştirilir. Uygulanabilir modeller listesinde sac yanak, ahşap yanak vardır. Uygun olan sac yada ahşap türünü seçerek, merdivenlere evinizin benzersiz bir dekorasyonu olmasını sağlayabilir ve iç mekana mükemmel bir şekilde entegre edilebilirsiniz. Az yer kaplayan modellerde imal edilebilir ve bu nedenle küçük odalar için de uygundurlar. Özellikle tipik merdiven bulunmayan açık alanlarda tavsiye edilir. Yanak, temizlik sırasında duvarın kirlenmesinide önler. 
Bazı örnekler; 

Ahşap merdiven Sac Yanaklı Merdiven
Ahşap Testere Diş Ahşap Merdiven

Tüm ahşap merdiven modellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm sac yanaklı merdiven modellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

Konsol merdiven; 

uçan merdiven yada hayalet merdiven de denebilir.

konsol merdivenlerde basamaklar doğrudan yük taşıyan bina duvarına yada firmamız sistemi olan çelik karkastan oluşturulan duvarlara tutturulur. Böyle bir yapı, “yüzer merdiven” izlenimi verir. Eksik çerçeveler ve korkuluklar konsol merdivenlerin çok modern görünmesini ve evin veya dairenin iç kısmını dekore etmesini sağlar. Klasik merdivenlerle karşılaştırıldığında, konsol merdivenler çok daha az yer kaplar. Bunun sebebi ne yana taşan yanakları vardır nede aşağıya sarkan taşıyıcıları. Bazı projelerde korkuluklar olmadan yapılırlar, böylece bu merdivenler kendine has tarza ve özelliklere sahiptirler. Özelleştirilebilmesi bu merdiveni tamamen sizin tarzınızı yansıtması anlamınıda taşıyor. Firmamızın yapmış olduğu bazı konsol merdiven resimlerini aşağıda görebilirsiniz.

Tüm konsol merdiven modellerine ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Cam basamaklı konsol merdiven Meşe basamaklı konsol merdiven

Konsol merdiven cam korkuluk Ceviz basamaklı konsol merdiven

Beton merdivenler için ahşap kaplama

Evin tasarım aşamasında beton bir yapıya sahip merdivenler dikkate alınmalıdır. Bu yapı dayanıklılık ve dayanıklılık açısından eşsizdir. Ancak, beton merdivenler uygun bir yüzey işlemi gerektirir. Bu amaç için açık ara en popüler malzeme ahşaptır.

Beton üstü ahşap kaplama modellerinden genelde Türkiye'de tercih edilen ağaç kayın(gürgen) ağacıdır. Daha üst seviyelerde meşe, ceviz, iroko, maun vb . ağaçlarda kullanılabilir. 
Beton üstü kaplama Beton üstü ahşap kaplama
 

Tüm beton üzeri ahşap kaplama modellerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

Döner merdivenler;

Döner merdivenlerde, destek işlevi basamakların monte edildiği merkezi kolon tarafından gerçekleştirilir. Odalarda fazla yer olmadığında bu merdivenler özellikle tercih edilir. Hafifçe kavisli küpeştesi merdivenleri çevreler ve kapatır. Döner merdiven modelleri minumum 110cm çapında üretilir, maximum çapı siz belirleyebilirsiniz. 
Döner merdiven 
 

Tüm döner merdiven modellerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

Çelik Merdivenler 

Çelik merdivenler, binadaki farklı zeminleri birbirine bağlamak için pratik ve işlevsel bir çözümdür. Hafif çelik yapı, her odaya karakter verir ve aynı zamanda modern görünür. Estetik görevlerini doğru bir şekilde yerine getirmek için, merdivenlerin genel mimariye uyarlanması gerekir.

Çelik merdivenler, kapalı profillerin yanı sıra lazer kesim dkp saclardan (zigzag kesimi) yanak yapımında (siyah dkp sacdan) bir yapımda tarafımızdan yapılır. Merdivenler, RAL şablonunun renk skalasına göre boyanır.

Çelik yapıların basamakları çoğunlukla yüksek kaliteli ahşaptan imal edilir.

Çelik merdivenler Demir merdiven
 

Tüm Çelik Merdiven modellerimize buraya tıklayabilirsiniz.

Omurgalı Merdiven, Ahşap Merdiven yada diğer merdiven modelleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.